Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

13 Kasım 2012 Salı

Sinyalleri Vermeli

Ne demişler? 
...
Ne hakkında? 
Hani derler ya.
Ne zaman?


Yok! Giriş böyle olursa sonuca bağlanmaz konu. Baştan alalım.

Hayat çok şey öğretir insana, aynı zamanda çok da ezber bozar kararlılıklar karşısında. Elle tutulur gözle görülür sebepleri yoktur sana sunabileceği, sen yakalamak istersin ucundan bir yerden; yine de yeterli gelmez mantıklı davranmaya.

Bir karar verirsin, arkasında durursun, inat edersin. Bir bakmışsın tam tersine meyletmişsin, uzaklaşmaya başlamış düşüncelerin peşi sıra. Başına buyruk olmasınlar toparlayayım dersin, mümkün mü? Çoktan kaçırmışsındır treni. Haydi bakalım! Bir adım geri...

Silkelenirsin bir gün, olur olmaz davranışlar sergilememeye odaklanırsın. İraden güçlüdür, hissettirirsin onu karşındakilere. Sevinebilirsin! Bir adım ileri...


Denge kurduğunu sanar, rahatlığa erişirsin. Bir anlık boşluk seni sendelemeye itecektir, bilirsin; ama harekete geçmezsin. Kontrol altındadır her şey, standarttır koşullar.

Aniden sorgulama evresi devreye girer ve adeta zorlarsın kendini, olamayacak olanı hayal etmeye. Nedeni, niçini, nasılı olmaz o an. Var olan tek şey soru ve cevaptır. Sorarsın, cevaplarsın... Değişik yönlerden bakıldığında değişik boyutlarda gözüken piramidin vardır elinde, çözemezsin.

Adım atarsın, geri döner arkanı toplarsın, koşmaya başlarsın, tökezlersin. Hep olur, doğal karşılarsın.

İkna edersin ve aynı yeteneği kendi beynine hükmettirecek kadar konuşturamazsın. Tamamen isteklilik halinin fiiliyata dönüşmesine bağlı olan bu aktivite can sıkar aynı rotada takılı kaldığında. Olsun! Onun da çaresi vardır. Dönüşler...Eee... Nereye bağlayacaksın?
Bilmem! Bilmeye ya da bağlamaya gerek var mı ki?
Bilmem!

...
Mesaj Açık

9 yorum:

Elif dedi ki...

Ne olacak bizim akıbetimiz Burcu..

BuRCu dedi ki...

Öyle sanıyorum ki yazıp çizip, dönüp dolaşıp, kendimize kalacağız.Elif dedi ki...

herkes böyle midir ki..

BuRCu dedi ki...

Bilemiyorum Elif'cim. Herkesin var bir sırrı, farklı bir durumu; orası aşikar. Dillendirdiğimiz için dikkatimizi çok çekiyor olabilir kendimizinki ya da tanık olduklarımız.

Biz biraz dengesiz ilerlemenin müptelası olmayı seviyoruz galiba :)

Elif dedi ki...

:)) belki de öyledir. Ama yorulmasak artık olmaz mı..

bu arada iyi ki geldin..

BuRCu dedi ki...

'Olur olur, bal gibi olur' diyesim geldi :) Biz seçersek yorulmamayı neden olmasın ki? İnanarak söylüyorum.

Çok ama çok teşekkür ederim. Hoş buldum ben de senin yorumlarınla karşılaşınca.

Bundan sonra daha sık yazacağıma söz veriyor ve gecikmeli okuduğum yazılarına döneceğimi buradan bildiriyorum.

Elif dedi ki...

canım :)

Volkan DENİZ dedi ki...

Bilmeye belki gerek olabilir ama bağlamaya hiç bir zaman gerek olmayacaktır. Bırak gitsin gittiği yere kadar. Anlasın anlayacağını herkes ve anlatsın manasını her göz kırpışında... Sinyal verilsin dinleyen dinlesin dinlemeyenin de kafasında belirsin..

Seni buralarda görmek güzel yeniden...

BuRCu dedi ki...

Peki öyle olsun Volkan :)

Teşekkür ederim. Eski sıklığı yakalayabilmek var aklımda. Umarım daha çok yazar-okur-denk geliriz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...