Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

15 Nisan 2012 Pazar

Yok! Yok!

Hep bir cevap arama isteği... Hep bir soru cevaplama niyeti... Hep bir soru cevap ilişkisi gereği... Ne yapıyor bu insanlar yahu? Ne yapıyoruz biz böyle? Nereye kadar irdeleyeceğiz yaptıklarımızı? Ne zamana kadar anların anını kaçıracağız bu düşüncelerle?

Alınan karar alınmıştır, ne gerek vardır tekrar sorgulanmasına. Nasıl bir hastalıktır bu karmaşa. Kurtulmak istemez misin olan biteni sorup cevaplamaktan. Bırakmak istemez misin cevaplarla boğuşmayı. Dur demek istemez misin soruların seni boğmasına.

Derdin ne senin söyler misin dostum? İçini kemiren, aklını kaçırtan, gözünü kör eden, sesini kısan, yüzünü astıran... Nedir seni böylesine kararsız kılan?

Boşversene sevgili kardeşim. Yürüyüp gitsene yoluna. Ne gerek var duraklamalara? Ne gerek var dinlenme molalarına? Yol senin, geçiş hakkı senin; azaltmasana hızını.

Ah be! Kime konuşuyorum ki ben. Ne diyorum, ne duyuyorum, ne anlıyorum, ne anlaşılıyorum ki... Hepsinin öznesi, nesnesi farklı.

Ee, ne sanmıştın? Soru kelimeleri aynı diye aynı yapının sana cevap olacağını mı? İlahi sen!

Yok, yok vazgeç sorulardan ve cevaplardan. Vazgeç bu tavırlardan. Unut gitsin yargılamayı. Bırak rüzgar essin esebildiği yere olanca gücüyle.

Ne diyordun? Tamam mı devam mı? Bence sen düşünmeden "peki" de ve geç. Geç ki kararlılığın yerini korusun. Bir anlamı olsun bunun.

Neyin mi? Ne demiştim ben? Soru yok! Cevap yok! Sadece şu an var.

4 yorum:

nes dedi ki...

'Bırak rüzgar essin esebildiği yere olanca gücüyle.'
sorular sormadan,cevaplar aramadan yapamıyorum bir türlü
dilimi düğümlesem,gözlerim soruyor
rüzgar esiyor estiği yöne doğru ama ben onun rüzgarı hep bana essin istiyorum
esmeyince neden esmiyorsun? diye soruyorum işte,cevabını da alamıyorum ama yine de soruyorum engelleyemiyorum...

BuRCu dedi ki...

Sorsan da cevap değişmiyor ki Nes. Ya da için rahatlamıyor ki. Muhtemelen öyledir.

Bazı sorulara cevap aramamak, bazı cevapları bir sorunun sahiplenmesini beklemek... Arada gözardı edilmeli sanki bunlar.

1'i yok mu? dedi ki...

Merhaba mimlendin.. ;)
http://1iyokmu.blogspot.com/2012/04/ksa-ksa-mim.html

BuRCu dedi ki...

Merhaba 1'i yok mu?
Teşekkürler, bakacağım :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...