Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

8 Ağustos 2012 Çarşamba

Büyülü Bir Şey

Büyüsü vardır her şeyin. Kimisinin az kimisinin çok… O büyü içine çeker ve giderek daha etkili hale gelir. Öyle zamanların birinde bir ok saplanıverir büyünün en geniş ferahlığına. Yerle bir olabilir düşüncelerin. Bu durumda susar oturursun yerine. Çekilirsin köşene. Sessizliğin çok şey anlatmak istese de duyulmadıkları sürece hiçbir anlam ifade etmez.

Havada uçuşur tüm düşüncelerin; yere inebilen olmaz. Yine de kanatlanıp süzülürler öylece. Konacakları yeri bilemez halde ilerlerler kuytu köşelerde. Uçup uçup geri dönerler ait oldukları yere, sahiplenilmeyi bekleyerek.

Büyü kaybolur mu dersiniz? Bana sorarsanız sanmam. Varlığını koruyan oldukça hissettirir o kendini. Bazen yoğun bazen daha yoğun; mutlaka yoğun. Öyle olduğu için büyü zaten. Etkisine kolayca alabildiği ve bırakmadığı için yakanızı… 

9 yorum:

crazywomanrosemary dedi ki...

ve buradasıııın!BÜYÜLEYİCİ sözcüğü bile büyülemeye yetiyor di mi?

Volkan DENİZ dedi ki...

Bazen büyü bile etkileyemez gerçek direnci. Ama sessizliğinle besler büyütürsün büyülü dünyayı. En iyisi mi ne olacaksa gürültülü olsun...
Yeniden merhaba... :)

BuRCu dedi ki...

CWRM, hoşgelmişsin ;) Büyülendim büyüledim gitti.

Volkan, merhaba :)
Gürültü yordu mu ne hayatları. Ondandır sessizliğin büyüsü kim bilir.

Elif dedi ki...

bu bir merhaba mesajıdır :)
ben, bir zamanların kançulesi, buralardayım.

bana bir ses ver olur mu :)

BuRCu dedi ki...

Bu mesaja çok sevinen Burcu, 'hoş geldin'i borç bilir :))

Hatırlanmak ne hoş ;)

Nehir İda dedi ki...

Ödemişteydim aklıma geldin:)

BuRCu dedi ki...

Çok sevindim unutulmadığım için :) Yalnız ben iş gereği oradan ayrıldım. Benim yerime de selam götürmüş olmuşsun Ebru'cum. Pek değişiklik olmamıştır zaten oralarda değil mi :)

BERIL dedi ki...

Merhaba, blog unuzu çok beğendim ve "bu siteye katıl" butonundan takipçi olmak istiyorum. Sizi de kendi blog umda takipçi olmaya beklerim :)

http://momsblognote.blogspot.com/

BuRCu dedi ki...

Merhaba, hoş geldin Beril :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...