Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

30 Mart 2013 Cumartesi

Hey!

Kendine fısıldıyordu sürekli: "daha çok oku, daha çok yaz, daha çok paylaş, daha çok..." Her gün yineliyordu: "bugün yap!" Olmuyor, olamıyordu. Bugün kendine ayırabilecek kapsamlı bir zaman kararı aldı ve işte sonuç!

Her seferinde okumayı ve yazmayı daha çok özlüyor ve her seferinde zamanı iyi değerlendirme konusunda tekrar tekrar düşünüyordu. Anladı ki değerlendiremiyor değildi, yapmak istediklerinin birikmesindendi yoğunluğu. Hayat koşturmacası denirdi ya hep, tamda oydu oyalayan onu.

Bugünün farkı neydi peki? Haftasonu oluşu mu? Tabii ki hayır. Güne her zamanki gibi erken başlamak ve daha kararlı oluşuydu bazı aktiviteler için. Onların başında yerini almıştı buraya gelmek.


Anlatmak, anlatmak, hep konuşmak istiyordu. Dinlemek isteyen biri muhakkak olurdu. En olmadı kendisi dinlerdi bugün. İç sesine kulak vermek onu her zaman heyecanlandırmış ve bilgilendirmişti.

Hava güzeldi, penceresinden sızan güneş hem yüzünü gülümsetiyor hem de Ege'yi aratıyordu ona. Uzaktı oralara; fakat mutluydu.

Gülümse, gülümset, gülümse... Bağlantı bu kadar.

7 yorum:

Adsız dedi ki...

shrek der ki içinde kalacağına dışarı çıksın daha iyi :) sen anlat, dinleyen olur elbet.

BuRCu dedi ki...

:) teşekkürler men de boor.
Güzel bir pazar olsun ;)

Adsız dedi ki...

bazen hiç bir şey için vakit bulamıyor insan, günün sonunda somut bir şey de yapmamıştır ama yine de oyalanıvermiştir de istediğini yapamamıştır.
Fazla boş vakitten mi tembellikten mi bilemiyorum ama arada oluyor. Çok uzun zamandır da öyle heyecanla, neşeyle uyanamadım. Umarım bir gün...
( fazla mı karamsar oldu ne )

BuRCu dedi ki...

Fazla değil de yeterince diyelim.
Haftasonuna öyle uyanmaman için sebep yoktur umarım desem olur mu dersin?

Adsız dedi ki...

huzur istiyorum en çok
hani bir söz var ya, kime ait olduğunu unuttum "Huzur denilen o şeyin her santimine ihtiyacım var bu aralar. Bana biraz bahar gerekiyor. Çok üşüdüm" diye aynen öyle. Arada yüzüm gülüyor bi çikolatayla filan :)

BuRCu dedi ki...

Bunu yazarken bile gülümsemen MFÖ'nün şarkısını getiriyor akla: 'benim hala umudum var'

;) huzurlu bir güne merhaba

Adsız dedi ki...

hatırlatma için teşekkürler :) o şarkıda dediği gibi eyvallah diyelim geçip gitsin :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...