Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

5 Şubat 2012 Pazar

Her Konuda Temizlik

Bazı evlerde bir sırdır tavan arası. İçinde gizlediği ne varsa ev sahibine ya da evin bir ferdine aittir. Onun yaşattığı parçalar, onun sayesinde bütünü oluşturur yalnızca. Kuytu bir bölümüdür orası evin. Kapısının kilitli olması olasıdır. Herkesi davet etmez kendisine.
İçine girilmeden önce dahi bir havası vardır kendine çeken. Yüklü olduğu anlamlar kapı aralandığında gün yüzüne çıkar birer birer. Gösterir kendisini çarpıcı gerçekler. O kapıdan girilene kadar unutulmaya yüz tutmuş olanlar hatırlatır olur olmaz her şeyi. Asıl istenen budur belki de. Silip atmanın bir beden küçüğü… Ne onlarla ne onlarsız…
Hele bir de hayali ise bu tavan arası… Daha mühim bir durum var demektir ortada. Olmayan; ama var kabul edilen, istenildiğinde açılan yer yer kapatılamayan, anahtarının saklanamadığı, her an hazır bellek…
Tabii ya, sadece evlerde olmaz ki tavan arası. Beynin tavan arasına sıkışıp kalanlar daha kalıcı olabilir zaman zaman.
Hangi tavan arası olursa olsun, genel bir temizliğe ihtiyaç duyuyor ara ara. Tozları silkelemek iyi gelir oranın havasına.
Tavan aralarına ihtiyaç duyulma sebepleri farklılık gösterebilir. Buna bağlı olarak sonuçlarının da çeşitlilik göstermesi çok doğaldır. Yaratacağı etkiler topluluğu bağımsızdır. Kişisine göre, anına göre değişkenlik gösterebilir. Yine de sabit kalabilen özellikleri: esrarengizliği ve öğreticiliğidir.   

11 yorum:

Kısaca Fd dedi ki...

son yazımda bir tavan arasında bulduklarımı paylaşmıştım :)

BuRCu dedi ki...

Merak içindeyim :) Hemen bakacağım.

Volkan DENİZ dedi ki...

Ah be.. Keşke bir süpürge alıp temizleyebilsek.. Yok etsek istemediğimiz halde asılıp duran bilinçaltı çaresizliklerimizi..
Ah be Burcu keşke ihtiyaç duyduğumuz zaman ortaya çıksalar sadece...
Sevgiler... :)

BuRCu dedi ki...

İhtiyaç duymadığımız zaman ortaya çıkanların yeri de apayrı sanırsam. Apayrı'yı neyle doldurduğuna bağlı artık.

Bilinçaltı öyle bir olgu ki çaresizlikleri de çareyi de oluşturuyor ve barındırıyor içinde.

'Her şey bizim elimizde'ye mi döndük yine?

:)) Sevgilerimle Volkan.

Volkan DENİZ dedi ki...

:) :) En sonunda en başa döneceğiz tabii.. :)
Sevgiler. çok güldüm akşam akşam..

BuRCu dedi ki...

:))) Gülmenin faydaları ve zararları vardır diyerek uzatabilirdim konuyu, fakat iyi uykular diyerek tebessümü devam ettireceğim :)

crazywomanrosemary dedi ki...

Şimdilerde tavan arası yoksa da hepimizin böyle bir bölgesi var..
Bizde unutulması gereken büyük şeyler birilerine verilir..ama veremediğimiz yarım bir tablo veya ona benzer çok özel hissettiğimiz şeyler hep olur.
Geçen anneme ilişkin yarım bir dentel masa örtüsü kalmış onun kalan parçasını yaptırıp ekletip torunlarından birine vereyim dediğimde aklımdan geçenler hızlı film kareleri gibiydi.. of ki off!.

BuRCu dedi ki...

Aynen dediğin gibi CWRM...

Bahsettiğin örnekten bakılınca ne kadar da güzel bir durum aslında. Duygu ya da fiziki bir şey, her ne olursa olsun, aktarılması ve hissedilmesi-hissettirmesi müthiş!

D!mple Rock dedi ki...

Tavan arası olan bir evim olsun isterdim.. :(

BuRCu dedi ki...

Sanırım ben de :)
Olur umarım D!mple Rock.

Adsız dedi ki...

Değerli blog kullanıcısı sitenizi çok beğendik başarılarınızın devamını dileriz Halı yıkama firması olarak bu paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Size tüm blog hayatınızda başarılar diler teşekkür ederiz...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...