Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

19 Şubat 2012 Pazar

Oraya

Yalan ile gerçek…
Doğru olmayan, sahte olan mıydı yalan kelimesinin sözlük anlamı? Peki gerçek neydi? Yalanın tersi mi? Olması gereken mi yalnızca? Bazen tüm gerçekler yalan, tüm yalanlar gerçek olamaz mı? Olur, hem de hep olur. Her zaman iki kere düşündürür. Tümü yalan ya da tümü gerçek denemez. Çünkü çelişki vardır ortada. Bağlantılar eksiktir. “… öyleyse … böyledir.” mantığında parametreler birbirine uymaz. O halde değişkenlik had safhada denir işte.
Değişmeyen bir şey varsa o da; papatyaların gece de güzel olduğudur. Geceleri de bakılası, koparılıp güzelliğine koku katılası özellikte oluşudur özel olmasına sebep.
…Nereden nereye!

5 yorum:

Adsız dedi ki...

kafa karışıklığı böyle olur işte :)

BuRCu dedi ki...

:) oldukça...
Gülüyoruz Elif'cim, yeterli diye umut ediyorum ;)

Firarî Yolcu dedi ki...

Bende bir mimin var, cevaplamak istersen sevinirim. ;)

1i yok mu? dedi ki...

Papatyalar için belki söylediklerin tartışılabilir ama bir üstündeki paragrafta yazdıkların sanırım gerçek olan şeyler..

BuRCu dedi ki...

Firari Yolcu, hafta içi pek ilgilenemiyorum bu ara bloglarla; ama yarın cevaplamaya çalışacağım. Ne de olsa boş vaktimiz oldu bu hafta da :)

1i yok mu? gerçek oldukları için düşündürüyor o kadar. Yani bence...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...