Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

22 Mart 2012 Perşembe

/ Psikolojik-miş /

Sevgili Firari Yolcu mimlemişti beni; ancak fırsat bulup yazabildim. Öncelikle kendisine teşekkür eder geç kalmış cevaplarımı sergileyebilirim.

1. Kendini seviyor musun?
Evet, sevmememe bir sebep yok ki. Kendini sevmezsen kimse seni sevmezmiş. Annem böyle kandırırdı beni :)

2. Yapmaktan hoşlandığın şeyler nelerdir?
Yalnız mı? Arkadaşlarımla mı? Ailemle mi? En genel olanını ve en geçerlisini söylersek gülmek. Üç durumda da gerekli gördüğüm ve bırakmayı asla istemediğim…

3. Hedeflerin nelerdir?
Her zaman hayalini kurduklarıma ulaşmak genel başlığı altında bulunan adımlar. Şu sıralar en önem verdiğimi sizle paylaşayım: Yakaladığım huzuru bırakmamak, keyfini sonuna kadar çıkarmak, mutluluğuma mutluluk katmak.

4. Kendini bir cümleyle anlatabilir misin?
Çevresine gülen yüz edasında poz veren, düzeninde huzuru tadan, iyimserliği abartabilen, pozitifliği araç olarak kullanabilen, güneşe bile sevinebilen, gözyaşlarından utanmayan, sevdikleriyle ilgilenmeyi amaç edinmiş bir kız işte! :)

5. Nefret ettiğin şeyler nelerdir?
Nefreti hayatımdan çıkarmak istiyorum. O sebeple bu soruyu es geçiyorum.

6. Favori şarkıların, filmlerin nelerdir?
En favori şarkım her zaman değişir. Bu yüzden an itibariyle içimden geçeni söyleyeceğim: Ajda Pekkan’ dan Nasılsın, İyimisin?
En favori filmim: 127 Saat.

7. İlham aldığın kişiler kimlerdir?
Kimseden ilham almıyorum desem, geçiştirmiş mi olurum acaba? Belki evet, belki hayır; fakat cevabım bu.

8. Birisinin yazmış olduğu ölüm notunu bulmuş olsaydın ne yapardın?
‘Birisi’nin kim olduğuna bağlı olarak cevabımın değişeceği muhtemel olsa da, buz keseceğim garanti bir durum. Tüylerimin diken diken olduğunu soruyu okuyunca bile tahmin edebiliyorum.

Sağlıcakla ve huzurla kalın…

2 yorum:

StummScream dedi ki...

huzur nasıl birşey peki? Çok emin yazmışsın merak ettim.

BuRCu dedi ki...

Kafamın her daim rahat olması, düşünce denizinde boğulmadığım ve en önemlisi içimin aydınlığını görebiliyor olduğum an'lara sebep olan his...

Eminim; yaptıklarıma iki defa dönüp bakmıyorum, aldığım kararlardan pişman olmuyorum, iyi ki' lerim artıyor. Daha ne olsun?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...