Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

9 Mayıs 2011 Pazartesi

O Sorunun Cevabı Kimsede Yok

Aklınızda bir soru varken neydi neydi diyerek düşünüp durduğunuz oldu mu hiç? Önemli olduğunu hatırladığınız; sorunun kendisini unuttuğunuz. Belki de unutmadığınız, unutamadığınız. En son askılardan birine astığınızı hatırladığınız, gündeminizden kaldırdığınız; ama yine de aklınızı kurcalayan. Biraz geriye dönüp baksanız görecek gibi olduğunuz; fakat görmek istemediğiniz. Neye sebep derseniz eğer, cevap aramaktan yorulursunuz hani, işte ona sebep. Cevabı sizde olmayan sorularınız oldu değil mi? Elde ne var diye bakındığınızda, sorunun da cevabın da sizde olmadığı ters ve saçma bir durum. Böyle durumlarda en iyi seçeneğinizi belirlediniz mi peki? Olası bir seçenek: Askıdaki ütülenmiş olarak size gelir mi gelir. Belli mi olur...

2 yorum:

Volkan DENİZ dedi ki...

Evet belki ütülenmiş olarak gelir ama o saatten sonra anlamını da yitirmiş olur. Bu yüzden en güzel seçenek beynimizi fazla hırpalamadan bir sonraki soruya geçmek. O da hatırlanmıyorsa, soruları bir yana bırakıp mevcut durumun keyfini sürmek..
sevgilerle..

BuRCu dedi ki...

Çok fazla kurcalanmazsa geldiği vakit anlamını yitirmeme ihtimali var mıdır acaba? Belki de bu ihtimal gerçekleşsin diye akışa bırakmak mantıklı geliyor.
Sevgiler, saygılar...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...