Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

28 Mayıs 2011 Cumartesi

Çöpe Müdahale

Her evde birden fazla bulunur hani, büyüğü küçüğü… Gereksiz görülenler ve atıklar atılır içine. Gerek duyulmaz bir daha açıp bakmaya, poşetiyle birlikte gönderilir evden.

Bazen bir çırpıda çöp olduğu belli olanlar atılır içine, bazen de zaman içinde atmaya kıyılamayıp biriktirilenler. Attın mı bir daha açıp bakmazsın kutuya. Çöp kutusunun içi karıştırılmaz, kural budur.

İnsan hayatında çöp kutularının önemi inkar edilemez. Onlar olmasa evi koku bürür, gereksiz eşyalar yer kaplar. At atabildiğini çöpe, fazlalık yapmasın. Ne kadar atarsan atılacak yeni bir şeyler bulursun ya, orası başka.

Geri dönüşüm olayı var bir de, ona girmeyeceğim. Zira faydasını görüp çöpe kıymet biçeriz. Atmaya kıysak bile hala işe yaradığını düşünebiliriz. Ya da atalım da dönüşsün tekrar kazanım sağlayalım deriz. Boşa gider gitmemesi gerekenler. Geri dönüşüm olayını doğru kavramak lazım, aman dikkat.

Temizlik yapmak her açıdan iyidir. Bunun sağlığı var, misliği var, rahatlığı var, var da var… İlk anda çöp kabul ettiklerini zaten attın kurtuldun, elinin gitmedikleri peki… Biriktir, biriktir nereye kadar? Sen ne kadar insansan evde o kadar ev, at içindekileri arada sırada. Çöp kutuları ne güne duruyor? Dökün içinizdekileri kutulara, boş kalmasınlar!

Yeni bir çöp unsuru muhakkak gelecek. Atmadığınız sürece zararı size olacak. O kalabalığın ucu size dokunacak. En iyisi mi atın gitsin. Kendinizi rahat hissedin en azından. 

14 yorum:

Kaka Kuka dedi ki...

Geri dönüşüm çok önemli, ülke ekonomisinden tutunda küresel ısınmaya varan şiddette çok önemli. O yüzden marketten aldığınız kutuların, bunlar süt kutusu olur, ne bilim buna benzer yiyecek kutuları olur, tenekeleri olur, şişeleri olur. Geri dönüşümlü olanlarından alın. Alın ama bittikten sonra onları çöpe atmak gerekiyor. Burcu'nun söylediği gibi :)) Atın atın dökün içinizi :)))))

BuRCu dedi ki...

Faydalı bilgiler için teşekkür ediyoruz :) Geri dönüşüm, üzerine konuşulacak ayrı bir konu.. Atın, dökün, yapın bir şeyler işte :)

Kaka Kuka dedi ki...

:)) heheh .. Daha faydasız bilgiler içeren yorumlar bırakırım bundan sonra madem ! :) en iyi becerdiğim şey o zaten ... Çöp ve çöp kutuları ile ilgili yazın için biz tşk ediyoruz ayrıca :)

BuRCu dedi ki...

Yorum yorumdur, her türlü fikre açığız :)

Kaka Kuka dedi ki...

Eyvallah .. içim rahatladı :)

Zıvanasız dedi ki...

Böyle kolay kurtulabilseydik ne iyi olurdu Burcu. Bir kutu olabilseydi ve şu midemizin canına okuyan, boğazımızı düğüm düğüm eden ne varsa atabilseydik.

BuRCu dedi ki...

Zıvanasız, dış güçler tarafından sınırlar zorlanınca hayali olarak böyle bir kutu varmış gibi davranılabiliyor. Bazen kurtulabilmeyi bilmek lazım. Yoksa bünyeye zararlı oluyor boğaz kuruması ve mide krampları..

Zıvanasız dedi ki...

Koruyacak mide de kalmadı bünyede:) İlişkilerde ilk kurtarılacak akıl vs derken, mideyi kum torbasına çevirdiğimizi anladığımızda sanırım vakit çoktan geçmiş oluyor.

BuRCu dedi ki...

İlişkilerden kastın sadece duygusal olanlarmış gibi anladım; ben etrafımızdaki herkesi düşünerek söylüyorum. Geç olduğunu sansak bile akıl bir şekilde devreye girebiliyorsa kar kardır. En azından bundan sonraki yaşananlar için örnek niteliğinde...
{Çok mu polyanna oldum ne?} :)

Zıvanasız dedi ki...

Polyanna olsa ilişkilere bi şans daha verirdi. Seninki epey akılcı bi yaklaşım olmuş:)

crazywomenrosemary dedi ki...

mimlendin Burcu bana bir uğra..

çöpü bir saat sonra alacak kapıcı..;))

BuRCu dedi ki...

Zıvanasız, şans versek bile akılda bir soru işareti kalıyordur. Benim akıl orada devreye giriyor sanırım :) Sağol ;)

crazywomenrosemary, kapıcı belli aralıklarla gelsin lütfen :) Bazen es geçiyor beni :D

Nil dedi ki...

Atmak lazım içimizdeki tüm çöpleri..Hayatımızı zorlaştıran,gitgide çekilmez hale getiren çöpleri..Ama bir de var ya hep"sonra atarım" dediklerimiz,hep ertelediklerimiz..İşte onlar zamanla taşıyamayacağımız büyüklükte bir yığın oluyorlar..İstesek de atamıyoruz,götüremiyoruz içimizden..
Atın vakit varken tüm çöpleri,bekletmeyin :)

Bakış açını seviyorum burcu :)

BuRCu dedi ki...

İçimizden götüremesek bile atar gibi yapalım o zaman Nil, işe yarayabilir ;)

Güzel düşüncen için çok teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...