Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

18 Temmuz 2011 Pazartesi

Aynı Merdivenler

Bana göre, farklı bir labirentin içinde olduğumuzu söylemiştim. O labirentteki merdivenlerden birini ele alacak olursak neler söyleyebilirim, bir de buna bakalım.
Bir merdiven düşünün ilerlediğiniz. Koşar adım mısınız yoksa yavaş mı? Her bir parçayı tanıyarak ilerlemek daha doğru iken üçer beşer basamak atlama hevesi içerisinde olmak daha yanlış değil midir?
Doğru - yanlış hesabını bir kenara bırakıp düşünelim. Koşar adım çıkılan ya da inilen merdiveni tüm gerçekleriyle algılamak mümkün olmayabilir. Tüm gerçekleriyle algılanması o an gerekli de görülmeyebilir; fakat atılan her adımın hissedilmesi ve o şekilde devam edilmesi anlamlıdır. Her adımda, her harekette, her öne bakışta görülecek bir nokta var olduğundan onu hissedememek bir eksiklik gibidir.
Kenarındaki korkuluğun, hayatın kendisinin olduğu bir merdivende ilerlemek de hayatı yaşamaktır aslında. Sizce de öyle değil mi? O korkuluğa sıkı sıkı tutunmak, bir o kadar da ondan uzak durmak… Yine de dokunmaktan vazgeçmemek… 

4 yorum:

ÖZGÜR dedi ki...

Adım attığım her basamakta, ayrıntıda boğulmadan, önceki tecrübelerimi unutmamaya çalışarak ilerlemeye çalışıyor olsamda daha önceki yazında yazmış olduğun gibi; çoğu zaman seçimi yapıyor ama çıkışı göremiyoruz.Düşe kalka ilerleyip duruyoruz işte. Sevgiler...

BuRCu dedi ki...

Çıkışı görsek adımlarımızı attığımız andaki heyecanımız azabilir, kim bilir. Belki de bu yüzden düşe kalka ilerlesek bile sevinç dolabiliyor içimiz.
Sevgilerimle...

GÖK-TÜRK dedi ki...

Koşar adım gitmek çoğu zaman önünü görmeyi de engeller.Takılıp düşmek içten bile değil , ''Acele işe şeytan karışır.'' sözü gereğince.;)

BuRCu dedi ki...

Bazen eli çabuk tutmak gerekir, bu da "İstisnalar kaideyi bozmaz." sözüne istinaden gözardı ediliyor :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...