Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

9 Temmuz 2011 Cumartesi

Saklambaç Başlasın!


Karar versek saklambaç oynamaya. Önce ebeyi seçsek, sonra o gözlerini kapatsa ve saymaya başlasa. Hepimiz kaçışsak, saklansak bir yerlere. “Önüm arkam sağlım solum sobe, saklanmayan ebe” diye seslenip açsa gözlerini ve bakınmaya başlasa etrafa. O uzaklaştıkça biz onun arkasından çevirdiğimiz oyunu sergilemeye başlasak. Başta seçtiğimiz ebeyi tekrar ebe yapma çalışmalarımız başarıyla sonuçlansa. O biraz bozulsa bize; yine de yumsa gözlerini yeniden. Aynı oyunu yeniden oynasak ona. Bu sefer kanmasa bize, itiraz etse. Yeni bir ebe seçmek için bir kere daha oynamaya ikna etsek ve aramızdan birini sobelese. Sobelenen, arkasından çevrilecek oyunu bildiği halde çaresiz kapatsa gözlerini ve başlasa saymaya. Tahmin edildiği gibi kimseyi sobeleyemese ve bu oyun böyle sürüp gitse. Saklambaç sona erdiğinde; kandırılmanın verdiği kırgınlığı, kandırmanın getirdiği sevinç yapıştırsa ve yüzler gülse. Başka bir gün yinelense bunlar. Saklambaç oynamak için başlasak, oyun içinde oyun oynasak. Oynasak ya sadece!

9 yorum:

Volkan DENİZ dedi ki...

Oynuyoruz ya sadece :)
Saklanmadan, gizlenmeden oynuyoruz hemde. Ebe olanlar görselerde sobelemiyorlar. Çünkü istemiyorlarki başkaları da arayıp bulan ve sobeleyen olsun. bir tek onlar kovalasın, meydanda olsunlar. Bir tek onlar sobelsin istediklerini ya da en güçsüzü.
Birileri saymaya başlıyor ve biz koşturuyoruz bir o yana bir buyana taa ki kuytu bir köşe bulana kadar. Sonra da ulaşmaya çalışıyoruz, yakalanmadan, sobelenmeden. Amaç ne olaki.. :)

Hadi bakalımk Burcu saymaya başladım .. saklan... :)

GÖK-TÜRK dedi ki...

Ya da ''Yavaş say ooluum yavv '' desek ; ya da oyun hata verse ve hep birlikte '' Çanak çömlek patlatsak '' diimi ama :))))

BuRCu dedi ki...

Volkan, amaç oynamak işte :) Hangi tarafta olursak olalım keyif almaya çalışıyoruz. Diğer tarafın neler yaptığını bile bile bilmiyor gibi davranıyoruz. Oyun işte!
Ben saklanmaya gideyim o zaman :) Bulamayın beni, bulursanız görmezden gelin ya da ben çıkarım ortaya bir ara.

Göktürk, neden olmasın :) Oyuncular da mızıkçılık yapar, ebeler de yanılır. Olan ebeye oldu :))

Volkan DENİZ dedi ki...

Tamam ama bilesinki parmaklarımın arasından hep görücem seni.. :)
İyi eğlenceler...

BuRCu dedi ki...

:) Baskıcı bir yaklaşım gibi gözükse de korumacı olarak algılasam daha yerinde olacak sanırım.

Sağol Volkan :) Hepimize iyi eğlenceler.

Volkan DENİZ dedi ki...

Tamamen korumacı. Ne baskısı.. :)

BuRCu dedi ki...

Saklandığında, aslında saklanamadığını anlamak kişinin üzerinde bir baskı kuruyordur büyük ihtimal. Senin açından korumacı tabii ki, öyle olması daha iyi yani :) Teşekkürler. Yeniden sayar mısın lütfen :)
Keyiflenmeye devam...

oyumben dedi ki...

( Saklanır, hiç ses çıkartmaz, alçı yutmuş gibi durur... )

BuRCu dedi ki...

Kaplumbağalar geldi aklıma, bu tabirine karşılık.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...