Hakkımda

Fotoğrafım
Hayatı yaşanması gerektiği gibi yaşayan; aynı zamanda insan olmanın gerekliliklerini yerine getirebildiğini düşünen biri. Gülümseme ise hiçbir durumda yüzünden eksik etmediği bir davranışı. Mucizeleri bekleyen değil, onların peşinden koşan; mutluluğu ve huzuru yakalamak için elinden gelen her şeyi yapan aynı kişi.

3 Haziran 2011 Cuma

/ Merhaba Ölüm /

Sevgili bozuk anksiyete mimledi beni, yine müzik seçeceğim. Bu defa daha zor, geride bırakılanlara ithafen olacak birazda.

Mim konusu şöyle: Ölürken arka fonda bir şeyler çalınma imkanı olsa bu ne olurdu?

Ölüm için söyleyebileceklerim biraz fazla aslında. Kalana mı gidene mi zor, derin bir konu. Giden gittiğine değil de arkasında bıraktıklarına içerler sanki. Yani ben kendimi düşünecek olsam bu dünyadan kurtulduğuma sevinebilirim. Hayır tabii ki ölmek için can atmıyorum; ama ailemi, sevdiklerimi yaşlı gözlerle bırakmak istemiyorum.
Konuyu görür görmez aklıma iki şarkı geldi. Biri Kazım Koyuncu’ dan İşte Gidiyorum. Burada… Diğeri Barış Manço’ dan Elveda Ölüm. Burada…


Aslında sevdiklerime söylemek istediklerimi bir çırpıda aktarabileceğim şarkı olsaydı ne iyi olurdu. Kestiremediğim o ölüm gününden önce söyleyemediklerimi duyurabilseydim çevremdekilere. Onları ne kadar sevdiğimi, unutulmaz anlarımı, kırdığım zamanlar için özürlerimi, yaşattıkları güzellikler için teşekkürlerimi, desteklerinin değerlerini… Anlatmak istediğim o kadar çok şey olurdu ki… Uzun zamandır; sesini duymadıklarım, gözlerinin içine baka baka sohbet edemediklerim, beraber gülüp beraber ağlayamadıklarım, zor anlarında yanına gidemediklerim, kırıldığımda belli edemediklerim…  Hayatımdaki herkese elveda diyebileceğim bir şarkı yok maalesef, varsa da benim aklıma gelmedi. Aklımdan geçenlerin hepsini ifade eden olmazdı zaten, farkındayım.

Ben de sizleri mimliyorum ;)

12 yorum:

Kaka Kuka dedi ki...

İnsan bunları duyurmak için neden şarkı arar ki, söylemek istediklerine söylemek istediklerini hemen söyle bence şarkı falan arama :) Yine güzel tercihler ..

BuRCu dedi ki...

Yaşarken dile getirmeyi ihmal ediyoruz sanırım, hala içimizde kalanlar için güzel bir yol aslında. Söylenecekler bitmez.

Güzel şarkı seçiyorum değil mi :)

Kaka Kuka dedi ki...

evet güzel seçiyorsun. Her hissi her duyguyu dillendirmek gerekiyor bence :) Ölürken maneviyata bürünelim elbette ama yaşarkende unutmayalım bunları falan filan :)

BuRCu dedi ki...

Haklısın ama eminim elimizde olan ya da olmayan sebeplerden dolayı atlıyoruzdur bir şeyleri.

Kaka Kuka dedi ki...

Çok düşünmemek lazım .. İçinden geçeni söyle çok rahatlıyorsun:) Ama kötü yönde kullanıldığında çok fena ona mani olamıyorsun .. Ortayı bulmak lazım. Ben hiç bulamadım :)

Volkan DENİZ dedi ki...

Ölüm gibi soğuk bir duyguyu bu kadar sıcak ve duygusal yapmanın anlamı neydi şimdi :)
ölen birinin arkasından müzik çalmasına gerek yokturki zaten sevdikleri onu kulaklarındaki ve yüreklerindeki sesle uğurluyorlardır..
ölen için müzik değil kalan için melodi gereklidir o andan sonra..
sevgiler Burcu..
Zor seçimler bunlar..

BuRCu dedi ki...

Ölümün bile güzel yanları var da, ben şimdi yazıp abartmak istemedim Volkan :)

Doğru diyorsun giden için gerekli değil. Ben zaten kalanlara bıraktım. Benden son hediye manasında.

Sevgiler...

GÖK-TÜRK dedi ki...

Ne demiş şair :
''Ölüm güzel şey budur perde ardından haber ; Hiç güzel olmasaydı ölrü müydü peygamber ? ''

BuRCu dedi ki...

Güzel şiir gerçekten, hatırlamama vesile oldun.

limbolin dedi ki...

kazım koyuncu, barış manço:(:(:( ikisini de çok severdimm... güzel seçimler. en güzelii.

BuRCu dedi ki...

En beğendiklerimiz aynıymış meğer. İkisi de çok değerli sanatçılardı, nur içinde yatsınlar.

limbolin dedi ki...

amin...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...